Dobre rady dla pierwszaków….

Dnia 18 września 2013r., w naszej szkole, odbyło się spotkanie policjantów z tegorocznymi pierwszoklasistami. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze policji odbyli pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, natomiast nasi podopieczni spisali się znakomicie, bezbłędnie odpowiadając na stawiane pytania, wykazując się dużą znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, jak również zasad bezpieczeństwa w szerszym kontekście. Jednakże, największą atrakcją dla uczniów była możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego oraz poznania wnętrza samochodu, dzieci siedziały zarówno na miejscach przeznaczonych dla zatrzymanych, jak również dla kierujących pojazdem. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia, do którego uczniowie chętnie pozowali.

Na zakończenie, panowie policjanci zaprezentowali sygnały policyjne, których natężenie wprawiło w zaskoczenie naszych uczniów. Natomiast kilka osób zadeklarowało chęć zostania w przyszłości policjantami. Funkcjonariusze policji pożegnali nas szumnie, wyjeżdżając z włączoną syreną policyjną, a pierwszaki, stojąc grzecznie w rządku, machały energicznie w ich stronę rękami.

Katarzyna Macionczyk