Witamy pierwszaków

Drugiego września 2013 r., pierwszy raz mury naszej szkoły powitali tegoroczni pierwszoklasiści. Grono naszych uczniów powiększyło się o czterdzieści cztery osoby. Rok szkolny 2013/2014 oficjalnie rozpoczęliśmy o godzinie 10.30 na auli szkoły.

Naszych pierwszaków serdecznie przywitał pan dyrektor Lucjan Rugor, grono pedagogiczne, rodzice oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy dodali swoim najmłodszym kolegom otuchy i udzielili cennych wskazówek, na czekające ich lata edukacji w szkole podstawowej. Po słowach przywitania, nastąpił wyczekiwany przez wszystkie dzieci moment, w którym poznały swoje panie wychowawczynie, na najbliższe trzy lata nauki. Nieco niepewnie, ale z uśmiechem na ustach kroczyły po identyfikatory, dumnie prezentując się na scenie. Wychowawczynią klasy I a została p. Katarzyna Macionczyk, natomiast wychowawczynią klasy I b p. Bogumiła Klimek. Każda klasa liczy sobie po dwadzieścia dwie osoby. Ostatnim punktem uroczystości, ale chyba najbardziej przyjemnym, było wręczenie przez wychowawczynie rogów obfitości, które w niektórych przypadkach wielkością i wagą dorównywały naszym pierwszoklasistom. Z takim słodkich wyposażeniem, uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoją panią, udali się do klas, w których to, mieli możliwość zapoznania się i podzielenia wrażeniami z ich pierwszego dnia w szkole.

Na zakończenie pozostaje nam życzyć naszym pierwszakom uśmiechu na co dzień, wielu sukcesów, radości i powodzenia na dalsze lata nauki oraz:

„Żeby w szkole było milej
niż nad rzeką, czy nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra
niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw,
kiedy błąd się gdzieś zakradnie”.