25 lat SP 20

Ostatnie dni roku szkolnego 2002/2003 upłynęły w atmosferze radosnego świętowania. Gotartowicka „dwudziestka” obchodziła srebrny jubileusz swojego istnienia. 14 czerwca 2003 r. miały miejsce uroczyste obchody, w których uczestniczyli prezydent miasta Rybnika Adam Fudali, przewodniczący Rady Miasta Michał Śmigielski, przewodniczący Zarządu rady Dzielnicy Leszek Kuśka, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Danuta Konsek, wizytator Ewa Bujdo, dyrektorzy sąsiednich szkół i innych placówek oświatowych. Przybyli także emerytowani pracownicy szkoły, sponsorzy, przyjaciele szkoły no i ci, na których zawsze można polegać – rodzice. Uroczystości rozpoczęło wystąpienie dyrektor mgr Urszuli Stajer, która przedstawiła zebranym historię tego wielkiego przedsięwzięcia, którym w latach siedemdziesiątych była budowa nowej szkoły w Gotartowicach. W przemówieniu pani dyrektor padły nazwiska osób, które znacząco przyczyniły się do  realizacji tego dzieła, a byli to: Maria Cinal, Zofia Stranz, Emanuel Kocztorz, Rajmund Śpiewok, Roman Buchalik i inni. W kolejnych słowach mogliśmy usłyszeć  o dniu dzisiejszym szkoły, sukcesach w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, osiągnięciach Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych oraz szkolnej gazetki „Wokół nas”. Pani dyrektor podkreśliła ogromne zaangażowanie i życzliwość rodziców, dzięki którym szkoła znacznie zyskała na wyglądzie, uczniowie mogą przebywać w czystych i kolorowych salach, poprawiła się baza materialna szkoły. Ponadto SP 20 jest szkołą nowoczesną, posiadamy pracownię komputerową  i dostęp do Internetu, a dwie klasy są wyposażone w zestawy multimedialne.

Później głos zabrał prezydent Rybnika Adam Fudali, który na ręce pani dyrektor złożył kwiaty wraz z życzeniami dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, wyrażając jednocześnie pozytywną opinię o naszej placówce.

Kolejnym punktem obchodów była Msza Św. sprawowana przez ks. Stanisława Gańczorza. Uświetnił ją występ chóru „Seraf”. Po jej zakończeniu na scenie zaprezentowały się w montażu słowno-poetyckim „szkolne talenty”. Zaproszeni goście z zainteresowaniem zwiedzali szkołę, a na koniec obejrzeli prezentację multimedialną, będącą obszernym przedstawieniem przeszłości i dnia dzisiejszego szkoły.

W tym czasie na szkolnych boiskach zabawa toczyła się zgodnie z ustalonym planem. Na scenie pojawiały się zespoły muzyczne, na świetnie zaopatrzonych stoiskach gastronomicznych (przygotowanych przez rodziców) każdy mógł znaleźć coś pysznego. Odbyły się rozgrywki sportowe, konkursy, tor przeszkód dla dzieci. Nie zabrakło także karuzeli, obleganych przez najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a ponadto można było zdobyć cenne nagrody w finałowym losowaniu.

Kolejny festyn – tym razem wyjątkowy – bo jubileuszowy – organizatorzy uznali za bardzo udany. Miejmy nadzieję, że jest to dobry znak na kolejne 25 lat.

Zobacz więcej>>>

Sponsorzy obchodów 25-lecia SP 20