Sukces Anastazji z II a

Dnia 17 maja br. miał miejsce XIV REGIONALNY KONKURS GAWĘDZIARZY organizowany w Domu Kultury w Niewiadomiu, pod hasłem „Śląsko godka- język serca”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy I a, Emilia Gembalczyk oraz Jagoda Zimończyk, a także uczennica klas drugich Anastazja Oleś. Dziewczynki miały za zadanie przedstawienie gawędy śląskiej, w sposób, jak najbarwniej ukazujący piękno mowy śląskiej oraz poruszający serca. Uczestników oceniało szanowne jury, złożone ze znawców gwary i tradycji śląskiej, które to, w kategorii wiekowej: uczniowie klas I-III szkół podstawowych, przyznało II miejsce Anastazji Oleś, za wykonanie gawędy pt. „Jak Janek przyjechoł na Śląsk”. Jednakże, to nie pierwsze sukcesy Anastazji w tej dziedzinie, otóż w tym roku szkolnym podczas naszego święta Dnia Patronów Szkoły w konkursie o tytuł Ślązaka Szkoły, otrzymała wyróżnienie,  a rok wcześniej, w tej samej kategorii wygodała sobie tytuł wicemistrzyni Ślązaka Szkoły 2011 r. Wszystkim naszym uczennicą dziękujemy za reprezentowanie szkoły i życzymy wielu sukcesów, natomiast Anastazji serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Macionczyk

dyplom 2.jpg