Festiwal Nauki z języka angielskiego

lilie.gifbangladesh.giflilie.gif

Dnia 18 marca 2011 roku nasza szkoła uczestniczyła w Festiwalu Nauki z języka angielskiego organizowanego w ramach projektu „Szkoła Dobrych Pomysłów.” Organizatorami festiwalu byli: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rybnika i Szkoła Języków Obcych „Britannia.” Przedsięwzięcie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 34.

Celem festiwalu było zapoznanie się poprzez działalność artystyczną z kulturą innego państwa, w naszym przypadku z kulturą Bangladeszu. W ramach festiwalu przeprowadzone zostały cztery konkursy:

I Konkurs na najlepszą prezentację stoiska wylosowanego kraju, w którym uczniowie w jak najatrakcyjniejszy sposób przedstawiali informacje o danym państwie anglojęzycznym.

II Konkurs na najciekawszą prezentację danego kraju w programie PowerPoint.

III Konkurs na najciekawszą pracę (plakat, budowlę, album)

IV Konkurs na najlepszy występ uczniów na scenie w postaci inscenizacji, krótkiej dramy, piosenek

Prace na temat tego niezwykle interesującego państwa przygotowywali uczniowie klas IV-VI. Na szczególne wyróżnienie zasługują budowle wykonane przez Olę Juraszczyk oraz Szymona Torbickiego, które swoim artystycznym kunsztem zapierały dech w piersiach gościom obecnym na Festiwalu. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie.

Anita Skupień

<<zdjęcia>>