WYCIECZKA DO TEATRU „BANIALUKA” W BIELSKU

5 października 2011r. uczniowie klasy Va i VIb odwiedzili jeden z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jeden z najbardziej znanych w kraju, jak i na świecie – „Banialukę” w Bielsku-Białej.

Jak być Olbrzymem wśród Liliputów i Liliputem wśród Olbrzymów,  uczniowie mogli się przekonać  w trakcie przedstawienia „Podróże Guliwera”. Mieli okazję zobaczyć niezwykłe krainy odwiedzane przez głównego bohatera, fantastyczne postacie i stworzenia, jakie Guliwer spotykał w trakcie swoich podróży. W spektaklu zostały wykonane różne techniki lalkarskie i środki sceniczne.  Uczniów zadziwiały lalki – od pacynek po olbrzymie kukły, które nawet schodziły ze sceny do publiczności.

Spektakl się podobał, czego dowodem mogą być recenzje napisane na lekcjach języka polskiego przez uczniów kl. VIb i sprawozdania zredagowane przez kl.Va.

Opiekunowie: Katarzyna Świerczewska, Elżbieta Ratajczyk i Janina Kafka