DZIEŃ GÓRNIKA 2009

4 grudnia 2009r. z okazji Barbórki- patronki górników zaprosiliśmy do szkoły przedstawicieli braci górniczej, którzy na uroczystość przybyli w strojach galowych. Uczniowie z klasy II b pod opieką W. Peterko przygotowali wiersze i piosenki o tematyce górniczej oraz wystąpili w strojach ludowych naszego regionu. Dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły kwiaty zaproszonym gościom. Do życzeń przyłączył się również pan dyrektor Lucjan Rugor, który szczególnie życzył górnikom „Tyle wyjazdów ile zjazdów”. Po części artystycznej uczniowie zasypywali górników pytaniami na temat kopalni i pracy górników.Na zakończenie uroczystości zaproszono górników na słodki poczęstunek. Doceniając trudną i niebezpieczną pracę górników życzymy wszystkim, którzy wykonują ten zawód wiele zdrowia, szczęścia, opieki św. Barbary i satysfakcji z pracy.

Wioleta Peterko

.