,

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Każdy się z tym zgodzi, że  od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieci jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze i zachowywać  się w różnych sytuacjach napotkanych w codziennym życiu. Realizując program „Bezpieczny pierwszak”, dla naszych pierwszoklasistów odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej nawiązujące do tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa. W czasie jego trwania dzieci  uczyły się zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, podróżowania  oraz poznały najważniejsze dla nich znaki drogowe. Dowiedziały się też, jak zachować się w sytuacjach kontaktu z nieznajomymi czy też w przypadku ataku agresywnego psa. Te ważne informacje pomagał przekazać Strażakom „Rybek”, który skutecznie uatrakcyjnił zajęcia. Na koniec każde dziecko otrzymało odblaskowego misia do przyczepienia na tornister. Maluchy – Bezpiecznej drogi!

B. Klimek

.