Z Niemcami za pan brat

Dnia 14 czerwca 2011r. odbył się w naszej szkole piknik „Z Niemcami za pan brat” pod patronatem instytucji Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Świętowaliśmy dwudziestą rocznicę powstania tejże instytucji i podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie między naszymi krajami.

Nasz piknik pozwolił nam lepiej poznać kulturę, tradycje i historię naszego zachodniego sąsiada. Na scenie odbywały się występy artystyczne przygotowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Odbyliśmy podróż po niemieckich landach. Klasy I-III przedstawiły inscenizację baśni braci Grimm takich jak: Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Stoliczku nakryj się, Czerwony kapturek, a klasa IIIb zaprezentowała baśniowy pokaz mody. Dzięki uczniom klas IV,V i VI poznaliśmy słynnych i znanych na całym świecie niemieckich muzyków, poetów, sportowców i noblistów.

Na wszystkich uczniów czekały ciekawe i różnorodne stanowiska, na których można było dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek o Niemczech:

-           stanowisko z puzzlami przedstawiającymi ważniejsze budowle i miejscowości niemieckie,

-          przystanek plastyczny- gdzie były wykonywane flagi niemieckie i godło różnymi technikami plastycznymi,

-          stanowisko z malowaniem twarzy,

-          gra „Piotruś”- polegająca na zdolności kojarzenia odpowiednich pojęć.

Dodatkową atrakcją był dmuchany zamek, który sprawił wszystkim mnóstwo radości!!!

Wszyscy uczniowie wykazali się również znajomością języka niemieckiego i zaśpiewali wiele piosenek niemieckich takich jak np. Bruder Jakob J

Nie obyło się bez konkursów wiedzy, plastycznych i zręcznościowych, w których wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział. W klasach młodszych (I-III) odbył się konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona baśń braci Grimm”. Wszystkie prace były piękne, ale kilka z nich w szczególności zasłużyło na wyróżnienie:

I miejsce- Sara Kostępska kl. IIc

II miejsce- Helena Duda kl. IIIb

III miejsce-Tobiasz Hamerla kl. Ia

IV miejsce- Natalia Dronszczyk kl. IIc

Wyróżnienie dla Radosza Wernera z kl. IIIb i Natalii Staniek z kl. Ia.

Konkurs plastyczny dla klas IV-VI zatytułowany został: Najpiękniejsza budowla niemiecka.

Uczniowie klas starszych wykonali wspaniałe i niezwykle precyzyjne makiety najsłynniejszych budowli niemieckich, a oto zwycięzcy:

I miejsce- Aleksandra Juraszczyk z kl. Vb za makietę Bramy Brandenburskiej,

II miejsce- Klaudia Kuśka z kl. Vb za makietę Kolumny Zwycięstwa,

III miejsce- Bogusia Godziek z kl. Vb za makietę Wieży telewizyjnej w Berlinie,

Wyróżnione zostały również Wiktoria Frelich z kl. IVa i Oktawia Kuczera z kl. VIa za makietę Domu Mozarta.

W konkursach wiedzy nasi młodsi uczniowie wykazali się znajomością baśni braci Grimm w konkursie „Tor przeszkód”. Znawczynią w tej dziedzinie okazała się Aneta Foreiter z klasy IIIa, drugie miejsce zajął Marek Pustelnik z klasy IIIb, a trzecie miejsce zdobyła Martyna Machoczek z klasy IIIa.

Nasi starsi uczniowie wykazali się wiedzą ogólną o Niemczech, a mistrzynią w tej dziedzinie została Zuzia Pypeć z klasy Vb. Drugie miejsce zajęła Karolina Zielonka z kl. VIa, trzecie miejsce należało do Damiana Kuczery z klasy IVa. Na wyróżnienie zasłużyła również Paulina Pustelnik z klasy Va.

W trakcie naszego pikniku odbyły się również dwa konkursy zręcznościowe. Wybraliśmy Beckenbauera klasy, a został nim Robert Sitko z klasy VIb , zaraz za nim na podium stanął Kamil Kulik z klasy Va , a trzecie miejsce zdobył Paweł Podleśny z klasy VIa.

Schumacherem szkoły został Jakub Pawlas z klasy VIa, za nim na drugiej pozycji znalazł się Radosz Werner z klasy III, a trzecią pozycję zajął Łukasz Pytlik z klasy VIa.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZWYCIĘZACOM !!!!!JJJ

Na wszystkich uczestników konkursów czekały piękne nagrody książkowe, koszulki oraz czapeczki ufundowane przez PNWM oraz Radę Rodziców.

Na wszystkich uczniów czekał pyszny poczęstunek, również ufundowany przez PNWM.

Naszą imprezę zakończyliśmy symbolicznym wypuszczeniem balonów w barwach flag polskiej i niemieckiej na znak dalszej przyjaźni i współpracy między naszymi krajami!!!!

Napisali o nas>>>

>>>zdjęcia<<<<