Stroik dla Hospicjum - kiermasz charytatywny 16 -18 grudnia 2015 r.

Kolejny raz pomagamy podopiecznym Domowego Hospicjum W Rybniku. "Serdecznie dziękuję za dar serca. Świadomość że jesteśmy wspierani przez tak liczne grono wspaniałych osób uskrzydla nas w naszym posługiwaniu wśród chorych i samotnych mieszkańców naszego miasta i okolic" - takie słowa podziękowania przekazała nam Pani Prezes Hospicjum. Ale to najwięcej my zyskujemy pomagając ludziom - uczymy się dobroci, pokory, jednoczymy się i tworzymy coś dla innych - to jest ważne!

Dzięki hojności całej szkolnej społeczności udało nam się zebrać kwotę 1000 złotych i przekazać na cel hospicjum. Aby pogłębić naszą wiedzę o tym, w jaki sposób działa stowarzyszenie, zaprosiliśmy do naszej szkoły wolontariuszy, którzy opowiedzieli starszym uczniom o pracy, posłudze i działalności hospicjum. To, co usłyszeliśmy utwierdziło nas w przekonaniu, że nasza pomoc jest potrzebna i ogromnie ważna. My lubimy pomagać!

B.Klimek