W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten obchodzony był w 84 krajach, wzięło w nim udział ponad 1300000 dzieci. Jest to dzień kreatywności i zabawy, który ma pomóc uwierzyć w swoje zdolności, pokonać lęk i nieśmiałość. Początkiem była książka Petera Reynoldsa, której fragment znajduje się poniżej. Klasa IIa uczestniczyła świętowaniu  wraz z dziećmi  z innych szkół w Polsce, a efektem współpracy jest ten blog.   W naszej szkole w „kropki” bawiły się wszystkie klasy I-III. Może w przyszłym roku dołączą także inni?

"Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Powiedziała "Podpisz". Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała , wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek."

Dzień Kropki (Dot Day) obchodzi się 15 września, Ponieważ w tym roku była to niedziela, obchody miały miejsce w poniedziałek 16 września.