DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień 14 października to szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia uczniowie mają okazję obdarować pedagogów oraz pozostałych pracowników szkoły kwiatami. Z okazji tego święta w naszej szkole odbyła się akademia, przygotowana przez uczniów klasy IIb i uczennice klasy IIIa. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili kilka scenek z życia szkoły, podkreślając tym samym trudną pracę nauczyciela. Świętujący Dzień Edukacji Narodowej mogli wysłuchać podziękowań za swój trud, życzliwość i cierpliwość, a także życzeń zdrowia, pogody ducha oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Owe ciepłe słowa zawarte w wierszach i piosenkach wywarły miłe wrażenie na słuchaczach. Życzenia oraz podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, emerytowanym  pracownikom szkoły złożył Samorząd Uczniowski, przewodnicząca Rady Rodziców Michalina Dronszczyk i przedstawiciele Rady Dzielnicy pani Urszula Stajer i pani Mirela Szutka oraz pani Bożena Kucjas i ks. Krzysztof Błotko.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor szkoły Lucjan Rugor wręczył Nagrody Dyrektora tym nauczycielom, którzy wyróżnili się w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Otrzymali je: Celina Witoszek, Urszula Warzecha, Barbara Benisz, Barbara Sojka, Aleksandra Golańska, Elżbieta Ratajczyk, Anna Waliczek. Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymała Katarzyna Trzebunia.

Pozostaje jeszcze raz złożyć wszystkim PRACOWNIKOM szkoły serdeczne życzenia

„(…)niechaj w dobrym zdrowiu płyną Wasze dni,

niech się staną jawą Wasze piękne sny,

niechaj trud Wasz zawsze plon obfity da,

niechaj wartość Waszą cała Polska zna!”

Jolanta Wojaczek