śląski.bmpDZIEŃ PATRONÓW SZKOŁY

Dnia 21 lutego obchodziliśmy Święto Patronów Szkoły jako Dzień Śląski pod hasłem „U ślonskich dzieci czas piyknie w szkole leci”. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy. Można było zdobyć tytuł „Ślązaka Szkoły”, jeśli osoba najładniej wyrecytuje wiersz. Ślązakiem Szkoły została Justyna Gajer z klasy IIIa., a wyróżnienie otrzymali :

1.   Weronika Duda z kl. IV b

2.   Adam Gembalczyk kl. III b

3.   Anastazja Oleś  kl. II a

Cała klasa mogła ubiegać się o tytuł „śląskiej klasy” jeśli zdobędzie najwięcej punktów w następujących konkurencjach: piosenka, okrzyk, teleturniej „Jeden z dziesięciu” oraz taniec. Po zaciekłej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła klasa IV b.

Wszystko to oceniały jury czyli panie z Koła Gospodyń Wiejskich : Elżbieta Żelawska, Teresa Zielińska i Zofia Kamer. Podczas naszego święta gościliśmy również panią Urszulę Stajer.

Jolanta Wojaczek