DZIEŃ ZIEMI 2015

www.mycutegraphics.com

22 kwietnia 2015r. uczniowie szkoły uczestniczyli w apelu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi zostały powiązane z obchodzonym 22 marca Światowym Dniem Ochrony Wód, gdyż szanowanie wody jest niezwykle ważne dla losów Matki Ziemi.

Uczniowie klasy Vb zaprezentowali montaż słowno-muzyczno-taneczny. Na początku zostały przedstawione działania człowieka oraz negatywne skutki tych działań dla środowiska przyrodniczego i następnych pokoleń.

Następnie wykorzystując wiersze, prozę , piosenki oraz taniec uczniowie opowiedzieli o niezwykłej substancji, jaką jest woda. Opowiedzieli o właściwościach wody i jej znaczeniu w wielu dziedzinach życia  człowieka, przedstawili zagrożenia wynikające z bezmyślnych działań ludzi i potrzebę zachowywania jej w czystości. Na zakończenie zaprezentowano filmik edukacyjny  obrazujący obieg wody w przyrodzie.