Dzień Europejski 2012

eur.gif

9 maja w całej Europie obchodzony jest Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach. Uczniowie klas IV-VI wyszukiwali w Internecie informacje dotyczące Unii Europejskiej i krajów Europy w ramach konkursu Eurointernauta, a uczniowie klas I-III zdobywali sprawność "Młodego Europejczyka" ucząc się o zabytkach krajów europejskich i słów Hymnu Europejskiego. Ponadto, uczniowie klas III wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Najlepiej poradziła sobie Aleksandra Krótki z kl. IIIa, zdobywając I  miejsce, II miejsce przypadło Franciszkowi Zielonce, a  III nagroda Małgosi Sojce (obydwoje z kl. IIIc). Nagrody dla uczniów udało się pozyskać dzięki wydawnictwu Macmillan oraz Europejskiemu Biuru DIRECT w Katowicach. Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze zapamiętają słowa Czerwonego Kapturka oprowadzającego ich po Europie: "I jeszcze jedno! Uczcie się języków! To dzięki nim będziecie mogli swobodnie porozumiewać się podczas wspaniałych podróży po Europie"

D.Tolsdorf