flagi-unii-europejskiejflagi-ueflagi-unii-europejskiej

9 maja, w całej Europie obchodzony jest Dzień Europejski. Z tej okazji,  uczniowie klas IV-VI mają możliwość wzięcia udziału w konkursie EUROINTERNAUTA, a uczniowie klas I-III będą zdobywali sprawność MŁODEGO EUROPEJCZYKA.

Konkurs EUROINTERNAUTA polega na wyszukaniu w Internecie odpowiedzi na 20 pytań. Pytania dotyczą Unii Europejskiej i krajów Europy. Należy pobrać plik Eurointernauta_pytania. (Można wydrukować pobrany plik, lub udzielić odpowiedzi na kartce, podając tylko numer pytania i zapisując odpowiedź).  Kartę odpowiedzi należy podpisać imieniem i nazwiskiem, podać także klasę i wrzucić do skrzynki z napisem „EUROINTERNAUTA” znajdującej się w świetlicy. Podczas podsumowania konkursu na szkolnym apelu, spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi, zostaną wylosowani zwycięzcy. Aby otrzymać nagrodę, trzeba będzie udzielić odpowiedzi na jedno z dwudziestu pytań wybranych przez prowadzącego. Na odpowiedzi czekamy do środy, 23 maja. Przewidziano nagrody dla zwycięzców i uczestników.