FESTIWAL NAUKI

19 września klasy V a i b uczestniczyły, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Lekcja Nieograniczonych Możliwości, w I Festiwalu Nauki w Rybniku połączonym z otwarciem parku tematycznego nad Nacyną.

W programie festiwalu znalazły się m.in. wystawa naukotechniki, iluzje optyczne, przenośne planetarium, pokaz „magia światła”, interaktywna wystawa „Wszystko jest liczbą”, ścieżki edukacyjne, Arka – mobilne centrum edukacji ekologicznej, pokazy fizyczne i chemiczne. Przedsięwzięcie promujące nauki matematyczno-przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych, zorganizowane było z udziałem profesjonalistów z dziedzin matematycznych, fizycznych, chemicznych, astronomicznych i biologicznych.

Uczestnicy Festiwalu Nauki mieli okazję zapoznać się z tajnikami królowej nauk, doświadczyć zjawisk przyrodniczych oraz odkryć tajemnice astronomii.

W parku tematycznym uczniowie zobaczyli i sprawdzili działanie  wyjątkowych urządzeń akustycznych, ruchowych i optycznych np. telegraf akustyczny, urządzenia do ogniskowania dźwięku, fletnie pana, rezonans kładki, platformy obrotowe, platformy równowagowe, zwierciadła, lustra walcowe, tarcze Newtona, a nawet kalejdoskop gigant.