WITAJ SZKOŁO

Dnia pierwszego września br. mury naszej szkoły po raz pierwszy przekroczyło 40 uczniów klasy pierwszej. Rok szkolny 2010/2011 oficjalnie rozpoczęliśmy o godzinie 10.30 na auli szkoły.

Naszych pierwszaków serdecznie przywitał pan dyrektor Lucjan Rugor, całe Grono Pedagogiczne, rodzice oraz koleżanki ze starszych klas, które przygotowały dla nich wierszyki. Dzieci z zniecierpliwieniem oczekiwały na przydział do klas. Gdy nastąpił ten moment, dumnie i odważnie kroczyły po identyfikator zawierający imię, nazwisko oraz klasę, do której należą. Wychowawczynią klasy I a została pani Katarzyna Macionczyk, natomiast wychowawczynią klasy I b pani Jolanta Wojaczek. Po przydzieleniu do poszczególnych klas, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie pierwszaków wraz z  wychowawczynią, do którego mali uczniowie, ochoczo pozowali, dając dłuższą chwilę „fotoreporterom”.

W końcu nastąpił moment, na który dzieci najbardziej czekały, czyli otrzymanie rogów obfitości ze słodkościami. Z uśmiechem na ustach podchodziły do wychowawczyni po długo oczekiwany upominek. Niektóre „tyty” były tak ciężkie, że dzieci z ledwością dawały radę je unieść, robiąc przy tym śmieszne minki. I tym razem, nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia, do którego pierwszaki ustawiły się wraz z przygotowanymi przez rodziców słodkimi upominkami, które niejednokrotnie dorównywały wzrostowi naszych pierwszoklasistów. Ostatnim punktem owej uroczystości było przejście uczniów wraz z rodzicami i wychowawczyniami, do klasy, w której będą spędzały najbliższy rok szkolny, wzajemnie się poznając, ucząc, ale również czasem bawiąc.

Na zakończenie pozostaje nam tylko życzyć naszym uczniom klas pierwszych wielu sukcesów, radości i powodzenia w nowym roku szkolnym!

Katarzyna Macionczyk