,

Grupa teatralna "Perełki" działa od września 2011 roku. Tworzący ją uczniowie mają okazję co tydzień pod kierunkiem pani Marioli Konik pobawić się w teatr. Zajęcia obfitują w różne zabawy sceniczne, dramowe, literackie oraz ćwiczenia dykcyjno-emisyjne. Uczniowie przygotowują też spektakle, które później prezentują lokalnej społeczności (szkoła, rodzina, przedszkole) oraz jurorom konkursów pozaszkolnych (recytatorskich, gawędziarskich, teatralnych, wiedzy o literaturze dziecięcej). W maju 2013r. roku nasz spektakl "Zabawa w kabaret" otrzymał II lokatę w X Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Scenka 2013" organizowanym przez DK Niewiadom.

A oto, co o zajęciach piszą sami uczestnicy:

"Lubię chodzić na kółko teatralne, bo jeździmy na różne występy i w ogóle jest bardzo śmiesznie. Ćwiczymy na próbach teatrzyki, a czasem oglądamy filmiki z naszych występów."

Ala K.

"Lubię kółko teatralne, bo jest wesołe. To najlepsza lekcja w świecie."

Nadia

"Na kółku teatralnym najbardziej mi się podobały próby "Czerwonego Kapturka". Było śmiesznie! Chciałabym żeby w III i IV klasie też były te zajęcia. Nasza grupa (Perełki) pojechała do Niewiadomia na konkurs. Zajęliśmy drugie miejsce i bardzo się ucieszyłam. Kto wie, może w III klasie też pojedziemy na konkurs?"

Patrycja

"Kółko teatralne jest super! Bardzo fajne są teatrzyki, a najlepszy był Czerwony Kapturek. Byłam też dublerką Królewny Śnieżki"

Asia

"Na kółku teatralnym jest fajnie, bo gramy różne teatrzyki. W ostatnim bardzo dużo mówiłem. Dużo się przez to nauczyłem o teatrze".

Jakub