Gosia i Sara – najlepsze z języka polskiego! school days
back to school

W dniu 28 maja 2015 w Szkole Podstawowej nr 13 w Rybniku przeprowadzony został  XII Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, w tym roku pod patronatem Dyrektora Delegatury Oświaty w Rybniku.

Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą, czyli znajomością związków frazeologicznych, synonimów, homonimów,   antonimów, składni zdania pojedynczego i złożonego oraz fonetyki, używania poprawnych form fleksyjnych, znajomością części mowy oraz ich odmiany, umiejętnością analizy słowotwórczej wyrazu, poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną.

Miło mi donieść, iż dwie uczennice klasy VI b – Małgorzata Sojka i Sara Kostępska zdeklasowały konkurencję i zajęły I oraz II miejsce! Gratuluję, tym bardziej, że konkurs nie należy do łatwych i trzeba naprawdę wykazać się dużą wiedzą, jak i umiejętnościami językowymi.

Dziewczyny – dziękuję J, nie zawiodłyście mnie!

Katarzyna Świerczewska