KONKURS BIBLIJNY

26.XI.2009r w naszej szkole odbył się rejonowy etap XV Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 95 uczniów z 33 szkół rejonu Rybnika z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Zielonka z kl. Va, Bartosz Goworowski z kl. Vb i Karolina Sojka z kl. VIb.W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością Ewangelii według św. Mateusza. Odpowiadali między innymi na pytania: Kto przypisuje autorstwo pierwszej Ewangelii św. Mateuszowi ? (odp. Papiasz). W jakim języku była pierwotnie zredagowana ta Ewangelia? (odp. aramejskim). Jaki pieniążek wyciągnął Szymon Piotr z pyszczka ryby? (odp. statera) itp. W przerwie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczniowie mogli wysłuchać koncertu zespołu młodzieżowego prowadzonego przez panią Mirelę Szutkę.

Najlepiej z testem sprawdzającym wiedzę poradził sobie uczeń SP 18 - Michał Dukiel, II miejsce zajął Jan Mazur z  SP Książenice, a III miejsce Marta Płaszczyńska z SP 34. Oni będą reprezentować nasz rejon w etapie diecezjalnym w Katowicach. Życzymy im powodzenia, a wszystkim, bez wyjątku, gratulujemy wytrwałości w zmaganiach z historią życia Pana Jezusa opisaną przez św. Mateusza.

Barbara Sojka

.