CHLD403.WMFKULTURA LUDZI NIE TRUDZI….

28 czerwca odbył się w naszej szkole „Dzień Profilaktyki”. Był on podsumowaniem całorocznej rywalizacji klas w ramach projektu naprawczego „Kultura ludzi nie trudzi”. W pierwszym półroczu klasy II – VI opracowywały  kodeksy dobrego zachowania (spośród prac wyłoniono najlepszą , która została „szkolnym kodeksem dobrego zachowania”), oraz wykonywały dekoracje klas. W drugim półroczu uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych: „Stop uzależnieniom” (klasy IV-VI) i „Wiem co jem” (klasy I-III). Kolejnym zadaniem było ułożenie rymowanki dotyczącej grzeczności na co dzień (klasy I-IV) i wykonanie prezentacji multimedialnej dotyczącej dobrego zachowania (klasy VI).  Klasa V a przygotowała przedstawienie profilaktyczne „Rycerze Łomotek i Obijanek w szkole XXI wieku”. Wszystko to zostało zaprezentowane przez klasy na podsumowaniu projektu,  podczas którego wybrano „Mistrza Dobrego Wychowania” oraz podsumowano całoroczną rywalizację klas o tytuł „Najwspanialszej klasy w szkole”. Tytuł ten zdobyła klasa IV a.