Projekt uczniów z IVa

Klasa IVa od października do grudnia 2016 roku brała udział w projekcie czytelniczym „Witajcie w baśniowej szkole!” realizowanym na podstawie „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy. Projekt ten był wykonywany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie mieli 4 zadania do wykonania, podczas których wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Pracując w grupach tworzyli makiety związane z książką oraz układali nowe wersje baśni („Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Dziewczynka z zapałkami”), w których nie ma zła, agresji i śmierci. Indywidualnie uczniowie pomogli panu Kleksowi oznaczyć klucze do bajek, które znajdowały się w murze otaczającym akademię. Mieli także okazję przenieść się na lekcję kleksografii i stworzyć własne kleksy. Jakie są efekty ich pracy, oceńcie sami...

K. Bryk

Prace uczniów