Wycieczka klasy IIIc do Rzepisk

3c.JPG

W tym roku szkolnym jedna z naszych klas III wybrała się na nieco odmienną niż do tej pory „zieloną szkołę”. Uczniowie klasy IIIc spędzili sześć dni w górach, w małej miejscowości u podnóża Tatr, mieszczącej się pomiędzy Bukowiną i Białką – w Rzepiskach. Podczas tej długiej wycieczki dzieci spędzały czas bardzo aktywnie. Odwiedziły bardzo wiele miejsc: Wadowice, Niedzicę, Zakopane, Białkę Tatrzańską. Wędrowały Doliną Kościeliską, zaliczając Jaskinię Mroźną, wdrapały się na Kotelnicę Białczańską, podziwiały piękno przełomu rzeki Białki (tam kręcono sceny do filmu „Janosik”), były na Gubałówce, zwiedziły zamek w Niedzicy. Odwiedziły Sanktuarium na Krzeptówkach, zwiedziły Muzeum Tatrzańskie i cmentarz na Pęksowym Brzyzku i zobaczyły jak ogromna jest skocznia narciarska Wielka Krokiew.  Wiele radości sprawił dzieciom pobyt w kompleksie basenów TERMA BANIA w Białce Tatrzańskiej. Nie mogło oczywiście zabraknąć przejścia słynnymi Krupówkami i odwiedzenia targowiska pod Gubałówką. Było też ognisko, dyskoteka oraz spacery po okolicy, połączone z podziwianiem widoku Tatr „na wyciągnięcie ręki”. Trzeba tu wspomnieć, że takiej prawdziwej wsi jaką są Rzepiska dzieci już prawie nie znają – widok pasących się na łąkach zwierząt był dla niejednego sporą atrakcją;) Po wszystkich tych atrakcjach uczestnicy z radością wracali do gościnnego domu pani Janki, gdzie w prawdziwie rodzinnej atmosferze można było odpocząć i posilić się przy suto zastawionym stole.

W drodze powrotnej z Rzepisk na dzieci czekała niespodzianka – zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie.

Jak trzecioklasiści spędzali czas najlepiej zaświadczą zamieszczone zdjęcia.