Wszystkie informacje o udziale naszej szkoły w programie „Szkoła z klasą 2.0”
w roku szk. 2013/2014 można znaleźć na blogu

 

Szkoła z klasą to ogólnopolski program, który został zainagurowany w 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Od roku 2010, jako kolejna odsłona tej akcji do szkół wprowadzany jest program „Szkoła z klasą 2.0”. Najkrócej mówiąc skupia się on na wykorzystywaniu w codziennej pracy szkolnej technologii informacyjno-komunikacyjnej (w skrócie TIK). Program jest skierowany do dyrektorów i  nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i ma zachęcać uczniów do mądrego wykorzystywania nowych technologii, ma rozwijać ich kreatywność, samodzielność i odpowiedzialność.

Edycja 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole został powołany Zespół 2.0 w skład którego wchodzą: dyrektor  Lucjan Rugor oraz nauczyciele: p. Celina Witoszek, p. Katarzyna Trzebunia, p Katarzyna Bryk, p. Katarzyna Świerczewska, p.  Przemysław Kaznocha. Koordynatorem jest p. Barbara Benisz.

W programie dużą rolę mają do odegrania uczniowie. To oni „działają” na prowadzonych przez siebie blogach. Tak się składa, że są to same dziewczyny ! Gorąco zachęcamy do częstego odwiedzania blogów, korzystania z zamieszczanych tam informacji i instrukcji no i ….komentowania!  Nic tak nie cieszy blogera jak komentarze.

 

W ramach „Szkoły z klasą 2.0” działają trzy uczniowskie blogi :

http://blogiceo.nq.pl/pegazik

http://blogiceo.nq.pl/sp205b

http://blogiceo.nq.pl/wokolnas

oraz jeden nauczycielski:

http://blogiceo.nq.pl/cyfrowasp20

 

Ostatnim przed feriami działaniem w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0” było zatwierdzenie przez Radę Pedagogiczną Szkolnego Kodeksu 2.0. Jego robocza wersja powstała podczas szkolnej debaty,  która miała miejsce 10 grudnia 2013r.

Jak wygląda nasz Kodeks 2.0 możecie zobaczyć tutaj:

 

Zapraszam do ułożenia puzzli i zagrania w grę, żeby dobrze zapamiętać poszczególne punkty Kodeksu. Przyda się to, gdy wrócimy po feriach do szkoły i zaczniemy wcielać  Szkolny Kodeks 2.0  w życie. 

Puzzle

Gra

 

Opis: https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-wZ4C311BPSA%2FUt7EljILaHI%2FAAAAAAAAAkE%2F55OgasY7l0A%2Fs1600%2Fp1.JPG&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*

 

Gra