W tym roku szkolnym po raz drugi uczestniczymy w programie „Szkoła z klasą 2.0”. Zaangażowani są nauczyciele i uczniowie, a podsumowaniem ich pracy w I semestrze były tzw. TARGI 2.0, które zostały zorganizowane 29 stycznia 2015r. podczas imprezy środowiskowej połączonej z koncertem kolędowym. Wzięli w nich udział uczniowie, często wraz z rodzeństwem, rodzice i dziadkowie. Byli obecni dyrektor szkoły p.Lucjan Rugor i wicedyrektor p.Celina Witoszek. A tak prezentowali się nasi uczniowie:

Projekt „Mój przyjaciel miś” – dzieci zaprezentowały wykonaną przez siebie książeczkę za pomocą aplikacji StoryJumper, na laptopach były uruchomione wirtualne puzzle, które powstały na bazie rysunków dzieci. Można było wykonać własny rysunek misia w uruchomionym edytorze grafiki. W tle brzmiały piosenki z You Tube, na stolikach rozsiadły się różnego kalibru misie, na ścianie zawisła gazetka informująca „Jak to z Puchatkiem było”, a pomiędzy zwiedzającymi przechadzał się miś, który zachęcał do skorzystania z uruchomionych aplikacji a także bawił się wspólnie z dziećmi. Projekt realizowała kl. IIb pod kierunkiem p. Bogumiły Klimek

Projekt „Poznajemy Układ Słoneczny” – w sali zagościły planety i to w różnej postaci: na mapach i plakatach, na slajdach prezentacji  PowerPoint wykonanych przez dzieci, na puzzlach – tradycyjnych i wirtualnych , w książeczce StoryJumper, w grach, książkach i na modelach. Przechadzający się goście oglądali wystawę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi, obserwowali zjawisko powstawania nocy i dnia (wieczorowa pora nie tylko stwarzała czarodziejski nastrój, ale także umożliwiała obserwację tego zjawiska). Dzieciom bardzo podobały się puzzle 3D, lepienie z plasteliny planet Układu Słonecznego a także możliwość wykreowania własnej planety na ogromnym arkuszu papieru. Całości dopełniała „kosmiczna” muzyka. Grupą astronomiczną dowodziła p. Mariola Konik.

Projekt „Jak możemy pomóc ptakom przetrwać zimę” – nasi najmłodsi uczestnicy Targów – pierwszoklasiści z. Ib - pokazali, jak ważna jest troska o ptaki podczas zimy. Można było oglądać prace dzieci na temat " Karmnik dla ptaków” wykonane w Paincie, zagrać w gry na platformie learningapps, układać puzzle z ptakami, zagrać w ptasiego „Piotrusia”, a także posłuchać ptasich głosów i obejrzeć krótkie filmiki. Projekt realizowała p. Beata Kasperek wraz z Ib.

”Uczymy innych” – nasi najstarsi i najbardziej doświadczeni w TIK-owaniu uczniowie z klasy VIb z wielką wprawą i swobodą wykonywali swoje zadania: udzielali instrukcji w mini-laboratorium fotograficznym, ucząc obróbki zdjęć (wykonanych kamerą) w PiZap, opowiadali o wystawie dokumentującej wkład polskich naukowców w  rozwój światowej informatyki, a także zapraszali do zagrania w gry edukacyjne na platformie learningapps. Grupą kierowała p. Katarzyna Trzebunia.

Dodatkowo było stoisko pod nazwą „Inwazja tajemniczych kwadracików”,  na którym po raz pierwszy uczniowie, pod okiem szóstoklasistów mieli okazję rozszyfrować kody QR  oraz punkt z wzbudzającym wiele emocji quizem Kahoot.

Wszystkie wymienione stoiska można było zwiedzać również w dniu następnym, tak więc cała społeczność uczniowska mogła się zapoznać z naszą pracą w ramach „Szkoły z klasą”. Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga: Blog Peg@zik

Koordynator programu B.Benisz