Kolejny sukces grupy teatralnej „Pokażę Ci Świat”

10 marca 2016r.  grupa teatralna „Pokażę Ci Świat” prowadzona przez p. Katarzynę Pierchała wzięła udział w III Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych. Grupa wystawiła przedstawienie w języku angielskim "Why do dogs chase cats?" ("Dlaczego psy gonią koty?"). Po raz drugi z rzędu udało im się zdobyć tytuł  "najlepszej grupy teatralnej" w kategorii: szkoły podstawowe!!! Ale, ale.... to nie wszystko!!! Jury przyznało im dodatkowo jeszcze jedną nagrodę: "dla najlepszej pary, która żyje ze sobą jak pies z kotem". Tą nagrodę otrzymały Sonia Kłusek z klasy IVa ( w roli kotka) oraz Zosia Lepczyńska z klasy IIIb (w roli pieska).

Warto wspomnieć, że jak same organizatorki festiwalu przyznały, poprzeczka była postawiona bardzo wysoko! Konkurencja była ogromna, dlatego radość grupy z wygranej jest tym bardziej większa. „Cieszymy się, że nasza praca i wysiłek włożony w przygotowania zostały docenione przez ekspertów zasiadających w jury.” - mówi p. Kasia Pierchała.
Po czym dodaje – „Festiwal ten jest zawsze dla nas wielkim wydarzeniem. Nie tylko dlatego, że występujemy na deskach teatru, ale również z innego powodu - tj. doskonalenia swojego warsztatu aktorskiego. Co roku organizatorzy zapewniają wspaniałe warsztaty. Tym razem braliśmy udział w warsztatach, które miały pomóc nam radzić sobie z tremą przed występami. Z pewnością wynieśliśmy z nich coś, co przyda się nam w praktyce. Poza tym, atmosfera panująca na Festiwalu jest zawsze bardzo miła, aż żal, gdy nadchodzi pora na powrót do szkoły... I tak naprawdę, to już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Festiwalu!”

Jeszcze bardzo ważna informacja - nasza grupa teatralna, której opiekunką jest p. Katarzyna Pierchała, składała się z następujących osób:

KLASA 3A:

KLAUDIA GAMOŃ - piesek

KLASA 3B:

KATARZYNA ADAMCZYK - kotek

MARTYNA SEKTA - kotek

ZOFIA LEPCZYŃSKA - piesek

DARIA SETLA - kotek

KLASA 4A:

SONIA KŁUSEK - kotek

HANIA ROZMUS - kotek

KRYSIA SZCZOTKA- scenografia

KLASA4B:

WERONIKA BLAUT - kotek

ELIZA HULIM - choreografia i  scenografia

AMELIA HORBA   - narrator

KAROLINA KRAKOWSKA - choreografia i scenografia

Zachęcamy serdecznie do obejrzenia przedstawienia "Why do dogs chase cats?", które wystawiliśmy na III Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych i dzięki któremu zajęliśmy pierwsze miejsce.

Udanego oglądania!!! :)

<<<film>>>

Więcej informacji oraz fotorelacja z festiwalu znajdują sie na blogu