Wycieczka klas IV do Raciborza

24 listopada klasy IV a i b udały się na wycieczkę do Raciborza. Celem był udział w lekcji muzealnej pt. „Święta doroczne na Śląsku”, zwiedzenie Muzeum w Raciborzu oraz Zamku Piastowskiego.

W trakcie wizyty w muzeum uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawami stałymi: „Odkrycia w kościele ss. dominikanek” oraz „Pradzieje ziemi raciborskiej”. Niewątpliwą atrakcją, na którą wszyscy czekali była wizyta „W domu Ozyrysa”, gdzie wystawiona była prawdziwa mumia Egipcjanki Dżet-Amonet-lus-anch, pochodząca z Teb.

Uczniowie obejrzeli również sale wystawowe poświęcone obrzędom na Górnym Śląsku w różnych porach roku.

W Zamku Piastowskim zaprezentowany został film  o jego historii, następnie klasy odwiedziły sale, gdzie zgromadzono różnorodne eksponaty związane z zamkiem oraz Raciborzem. Chętni mogli przymierzyć hełm rycerski lub dać się zakuć w dyby ;-).

K. Świerczewska