Rok szkolny 2017/2018

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły – klasa IIIb z wychowawczynią Barbarą Benisz - brali udział w krajowym projekcie eTwinning „24 zadania na czas oczekiwania IV”. W projekcie uczestniczyło 16 klas z różnych szkół, z różnych zakątków Polski. O projekcie przeczytacie na stronie szkoły.

Klasa IIIb bierze udział w krajowym projekcie eTwinning „Przystanek Czytankowo”.

Mówiąc najkrócej - czytamy i wysyłamy książki, otrzymujemy je od innych. Chodzi o to, żeby czytać i dzielić się z innymi opinią o przeczytanej książce. Będziemy więc pisać, rysować, śpiewać, nagrywać....i sami zresztą zobaczycie, co jeszcze. <<<klik>>>

Rok szkolny 2016/2017

Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły, a dokładnie klasy IIb z p. Barbarą Benisz  uczestniczyli w krajowym projekci eTwinning „24 zadania na czas oczekiwania III”. W projekcie brało udział 20 szkół z różnych zakątków Polski. Jak przebiegał projekt można zobaczyć na blogu klasy IIb oraz na Twin Space projektu. Warto zaznaczyć, ze i tym razem projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Our European eTWINning Friends

24 zadania na czas oczekiwania II

W grudniu 2015 klasa Ib wraz z wychowawczynią Barbarą Benisz rozpoczęła projekt eTwinning pod nazwą „24 zadania na czas oczekiwania II”. A dlaczego II? Bo projekt o tej samej nazwie był realizowany w roku ubiegłym. Tym razem uczestniczyło w nim 21 szkół z różnych zakątków Polski. Więcej można przeczytać <<<tutaj>>> oraz na blogu klasy Ib

Miasta i wsie, w których znajdują się szkoły partnerskie

Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości

Rok szkolny 2014/2015

Let’s be a journalist

Klasy 4b i 5b biorą udział w projekcie eTwinning, który ma na celu międzynarodową współpracę uczniów z sześciu krajów. Oprócz naszej szkoły w projekt zaangażowane są szkoły z Hiszpanii, Grecji, Turcji, Anglii i Bułgarii. Projekt kładzie nacisk na komunikację językową oraz zdolność pracy w grupach. Uczniowie wcielają się w role dziennikarzy oraz osób udzielających odpowiedzi na pytania postawione przez zagranicznych dziennikarzy. <<<więcej>>>

Z początkiem grudnia 2014r. klasa IIIa rozpoczęła projekt eTwinning „24 zadania na czas oczekiwania”. Tym razem, korzystając z nowych możliwości programu, będzie to współpraca z polskimi szkołami, w sumie będzie uczestniczyć 10 szkół. Celem projektu jest stworzenie interaktywnych gier, łamigłówek i rozrywek umysłowych na 24 adwentowe dni o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Dzieci będą doskonalić umiejętności matematyczne, językowe, plastyczne...oraz poznają narzędzia TIK do wykonania zadań. Na potrzeby projektu został stworzony obrazkowy kalendarz (autorami bombek są dzieci – uczestnicy projektu). Każdego dnia na bombce pojawi się inne zadanie do wykonania. Jest to więc rodzaj kalendarza adwentowego, tylko, że zamiast zjeść czekoladkę trzeba wykonać polecenie no i ….dobrze się bawić. Zapraszamy więc do kalendarza i wspólnej zabawy. Więcej można przeczytać na blogu klasy IIIa oraz na portalu www.rybnik.com.pl

5 stycznia 2015r. za udział w tym projekcie przyznano szkole Krajową Odznakę Jakości. To wielkie wyróżnienie!

więcej tutaj

Nasza odznaka:

Projekt otrzymał wyróżnienie w konkursie „Nasz projekt eTwinning” w kategorii „Projekt na poziomie krajowym”. 29 maja 2015r. p. Barbara Benisz wzięła udział w Gali eTwinning 2015

W styczniu 2015r. klasa 4b na języku angielskim rozpoczęła krótki projekt eTwinning z zagranicznymi szkołami. Temat wydał się uczniom bardzo atrakcyjny, gdyż dotyczył gatunków zwierząt zagrożonych wymarciem. Uczniowie klasy 4b mieli za zadanie wybrać trzy zwierzęta zagrożone wymarciem w Polsce i stworzyć ich opis w języku angielskim nie używając nazw zwierząt. Dodatkowo należało przygotować  rysunki przedstawiający te zwierzęta. Nasze opisy i rysunki trafiły do innych uczniów z zagranicznych szkół, którzy mieli za zadanie odgadnąć jakie zwierzęta opisywaliśmy. My również otrzymaliśmy opisy, które mieliśmy przeczytać i za pomocą różnych źródeł odgadnąć o jakie zwierzęta chodzi.  Łatwo nie było, ale udało nam się wspólnymi siłami rozszyfrować te zagadki. Podczas projektu dzieci doskonaliły umiejętności poszukiwania informacji w Internecie oraz rozwijały sprawności językowe i pracy w grupie. Efektem współpracy szkół będzie książeczka pt.  Many species of animals are dying. We can help them”, w której znajdą się opisy zwierząt oraz rysunki naszych uczniów. Książeczka weźmie udział w europejskim konkursie „Europe at school”. Trzymajcie kciuki!

Link do TwinSpace z projektem:                                                                                                                                                                            Katarzyna Pierchała

W październiku 2013 r. klasa IIa wraz z wychowawczynią B.Benisz rozpoczęła realizację projektu eTwinning o nazwie „Let’s sing and dance”. Na dzień dzisiejszy w projekcie są szkoły z Turcji, Bułgarii, Hiszpanii i Rumunii. Dzieci będą prezentować swoje ulubione pląsy, potem nastąpi internetowe głosowanie i najlepszy – zdaniem uczestników – pląs zostanie wybrany do wspólnej nauki. Całość poprzedzą filmy i zdjęcia, dzięki którym uczestnicy poznają bliżej siebie nawzajem, swoje szkoły, miasta i kraje.

Klasa 2n z hiszpańskiej szkoły w Carcaixent. Wraz ze swoją wychowawczynią p. Fine Olivier Talens okazali się najaktywniejszym i najwytrwalszym partnerem klasy IIa w tym projekcie.

Twin Space projektu „Let’s sing and dance”