Drodzy Uczniowie!

Zbliża się okres Świąt Wielkanocnych , czyli najważniejszy  dla chrześcijan czas upamiętniający śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tym świętem  wiąże się wiele pięknych tradycji, które sięgają czasów średniowiecza. My - czyli cała szkolna społeczność, chcemy w tym czasie pamiętać o chorych i cierpiących ludziach, którzy z powodu pogarszającego się stanu zdrowia znajdują się pod opieką wolontariuszy hospicjum.

Już po raz drugi pragniemy zorganizować w naszej szkole akcję świątecznej pomocy dla Domowego Hospicjum im. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. Nasza pomoc będzie miała formę kiermaszu, który planujemy rozpocząć  w tygodniu przed  Niedzielą  Palmową, a dokładnie w środę 9 kwietnia 2014 roku.  Aby jednak to dzieło mogło powstać, musimy wszyscy zaangażować się i włożyć swoją przysłowiową cegiełkę.

Bardzo prosimy, aby każda klasa przygotowała na kiermasz co najmniej 10 ozdób wielkanocnych lub wiosennych (może być też więcej) w postaci: palemek, stroików, pisanek, kraszanek, kartek, torebek na prezenty, koszyczków, świeczników, kurek, kogucików, zajączków i innych rzeczy, których tu nie wymieniono. Wierzymy, że Wasze pomysły przyczynią się do powstania prawdziwego rękodzieła, które będzie swoim wyglądem kusić kupujących. Miło będzie, kiedy do pracy włączą się Wasi  Rodzice czy Dziadkowie – oni także mogą być współtwórcami kiermaszu- poproście ich o to!

W przygotowaniu świątecznych ozdób pomogą Wam też nauczyciele, którzy poinformują Was o szczegółach i udostępnią niektóre materiały. Tak więc do dzieła! Na wasze prace czekamy do 7 kwietnia – można je składać u wychowawcy lub u pani B. Klimek w sali nr 29. Życzymy owocnej pracy J

Zespół do spraw kiermaszu

Opis: http://www.chrzastowo.cba.pl/images/news/BIG20090411_blog_wielkanoc_2009.jpg.jpg