1 września 2009r. progi naszej szkoły przekroczyło 53 pierwszoklasistów. Tak licznej grupy najmłodszych uczniów dawno nie widzieliśmy. Należy jednak dodać, że 20 z nich to dzieci 6-letnie, które począwszy od tego roku mogą – zgodnie z rozporządzeniem, na wniosek rodziców – rozpocząć naukę w klasie I. Tak będzie aż do roku 2012, kiedy do klasy pierwszej pójdą wszystkie 6-latki. Nasza szkoła jest jedną z czterech w Rybniku, w których powstały klasy złożone z samych 6-latków, przy czym nasza jest chyba najliczniejsza.

Pierwszy dzień pobytu w szkole pierwszoklasiści powitali z uśmiechem, spotykając po wakacjach koleżanki i kolegów z przedszkola. Każdy z zaciekawieniem rozglądał się wokół i pewnie niejednemu przemykała przez głowę myśl „jak to będzie w tej szkole?”….. Póki co, na dzieci czekały wychowawczynie: Bogumiła Klimek – kl. Ia, Wiesława Hulim – kl. Ib  i Barbara Benisz – klasa Ic (6-latki) oraz to, co zawsze sprawia pierwszakom radość i osładza pierwszy dzień szkoły – czyli „tyty”. Jak widać na zdjęciach nasze pierwszaki radośnie zainaugurowały swój pierwszy w życiu rok szkolny.

.