Konkurs o Unii Europejskiej

13. maja w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez p. Katarzynę Pierchałę. Uczniowie naszej szkoły konkurowali w dwóch kategoriach: kategoria pierwsza to klasy I-III, natomiast kategoria druga to klasy IV-VI. Z każdej klasy dwójka reprezentantów zasiadła do stolików, a koledzy i  koleżanki z klasy na widowni kibicowali i trzymali za nich kciuki. I zaczęło się….. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą odnośnie m.in. stolic, flag, umiejscowienia na mapie, oraz zwyczajów krajów członkowskich Unii Europejskiej. Konkurs urozmaicały liczne ciekawostki o krajach członkowskich Unii Europejskiej. Również występ tańca flamenco grupy tanecznej z klasy 2B wprowadził nas w iście europejski nastrój. Pomimo tego, że rywalizacja była bardzo zacięta, wszyscy dobrze się bawili .

A oto wyniki konkursu:

W kategorii klas I-III:

I. miejsce zajęli uczniowie klasy 3A- Sajkowska Joanna i Gruba Aleksander

II.  miejsce zajęli uczniowie klasy 2B- Hulim Eliza i Horba Amelia

III. zajęli uczniowie klasy 1B- Lepczyńska Zofia i Pater-Jajdelski Karol

W kategorii klas IV-VI:

I. miejsce zajęli ex aequo uczniowie klasy 6B- Duda Helena i Werner Radosz oraz uczniowie klasy 5B- Potyka Eryk i Zielonka Franciszek

III. zajęli uczniowie klasy 4B- Kalkowski Mateusz i Werner Olaf

Wszystkim drużynom gratulujemy!!!