PRAWA DZIECKAbimbi.gif

20 listopada przypada 20 lecie Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu w szkołach, które włączyły się do programu UNICEF „Szkoła z prawami dziecka” obchodzono Dzień Praw Dziecka.

Nasza szkoła również przystąpiła do tego programu. W piątek 20 listopada odbył się apel, podczas którego uczniowie naszej szkoły zapoznali się z prawami dziecka, które są najważniejsze w ich codziennym życiu, w domu  i w szkole. Dla lepszego zrozumienia i zapamiętania, każde prawo zostało zilustrowane kolorowym obrazkiem oraz krótkim opisem. Zwrócono uwagę, że z prawami wiążą się też obowiązki.

Następnym punktem naszego apelu było przedstawienie profilaktyczne „Bajka o śpiącej królewnie” w wykonaniu uczniów klasy VI b. Treść przedstawienia dotyczyła również praw dziecka (prawo do wypowiedzi, własnego zdania) oraz poruszała problem koleżeństwa i zgodnej współpracy w grupie.

Janina Kafka