Nasze sukcesy

W ostatnich miesiącach nasi uczniowie brali udział w wielu zmaganiach konkursowych, podczas których mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wśród nich warto wymienić:

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

·        Od kilu już lat najstarsi uczniowie naszej szkoły próbują swoich sił w tym konkursie. W tym roku drużyna w składzie: Szymon Szymik (VIa), Roman Karwot (Va) i Adam Godlewski (Vb), przygotowana przez p. Elżbietę Żelawską zajęła I miejsce w etapie międzyszkolnym, awansując do eliminacji rejonowych. Również tam nasi chłopcy wypadli wspaniale, zajmując drugie miejsce. Informacja o konkursie ukazała się w Nowinach oraz na stronie internetowej miasta Rybnika.

·        15 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niewiadomiu najmłodsi uczniowie rybnickich (i nie tylko) podstawówek wykazywali się swoją wiedzą podczas Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „WITAJ EUROPO”. W przededniu naszego wejścia do UE nasi trzecioklasiści, przygotowani przez p. Mariolę Konik, udowodnili, że w tej dziedzinie są niezwyciężeni. Przemek Mularczyk i Paweł Kafka z kl. III a – bo oni stanowili zwycięski duet – pokonali uczniów z pozostałych rybnickich szkól oraz kolegów z Jankowic, Świerklan i Rydułtów

·        Równie wielki sukces odniosła inna uczennica p. Konik – Karolina Krawczuk -  zajmując I-sze miejsce w konkursie plastycznym Polska w Unii Europejskiej.

Pani Konik z Karoliną, Przemkiem i Pawłem. Gratulujemy!

·        Uczniowie p.Konik są znani ze swoich zdolności nie tylko w Rybniku, ale także.... w całym świecie, a to za sprawą Internetu. W ostatnim czasie 17 uczniów tej klasy „wystawiło” swoje prace na stronie internetowej angielskiej pracowni artystycznej  (www.art-ickles.co.uk) Rysunki naszych uczniów znalazły się tam w „towarzystwie” prac rówieśników z różnych krajów świata. Organizatorzy przyznali Przemkowi Mularczykowi wyróżnienie i nagrodę – metalowego gekona, wykonanego wg projektu Przemka. Kliknij, żeby go zobaczyć>>>>>

·        17 kwietnia w Mikołowie odbył się doroczny, chorągwiany Festiwal Kultury Zuchowej WESOŁEK 2004. Uczestniczyły w nim zuchy z Chorzowa, Częstochowy, Jaworzna, Będzina, Rudy Śląskiej, Czerwionki, a także z Rybnika – w tym obydwie gromady zuchowe działające przy naszej szkole. Okazało się, że NASZE zuchy dobrze przygotowały się do Festiwalu, ponieważ zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach: „Leśne skrzaty” za piosenkę „W krainie bajek”, a 49 GZ Łowcy przygód za Czerwonego Kapturka „po naszymu – czyli po śląsku”. Zuchom i drużynowym – Barbarze Benisz i Barbarze Podleśnej wraz z przybocznymi – GRATULUJEMY

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 19.odbył się X Miejski Konkurs Ekologiczny „EKO – RYBNIK”. Wystartowali w nim Barbara Gembalczyk z kl. VI b i Szymon Szymik z kl. VIa. Uczniów przygotowała p. Urszula Warzecha – z bardzo dobrym, jak się okazało skutkiem, ponieważ Szymon zajął III miejsce. W tym samym konkursie Szymon wykazał się najlepszą wśród wszystkich uczestników znajomością Tatrzańskiego Parku Narodowego.

·        23 – 25 kwietnia w Drogomyślu koło Ochabów hufiec Jastrzebie zorganizował Manewry Techniczno – Obronne dla zuchów i harcerzy. Szczep Drużyn działający przy naszej szkole reprezentowali:

patrol zuchenek: „Ka- Ju- Da- Ka- Sa- Na- Da” z  49 GZ „Łowcy przygód”

patrol zuchów: „Krzy- Pa- Mi- Pa- Ba- Ra- Prze” również z 49 GZ

patrol starszoharcerski: HAŚ-patrol z 13 DH

Zuch zdystansowały wszystkich zajmując I i III miejsce!!! Natomiast harcerzy pokonała pogoda i sen!!! J

·        22 kwietnia Sekcja ratownicza 13 Drużyny Harcerskiej „Bratnie Dłonie” wzięła udział w zawodach drużyn medyczno- sanitarnych organizowanych przez PCK i OC i SKSR w Rybniku dla drużyn szkół średnich. Pomimo młodszego wieku naszych harcerzy odnieśli oni miażdżące zwycięstwo. (patrz http://rybnik.naszemiasto.pl/wydarzenia/360669.html)

·        6 maja w międzyszkolnym turnieju przeprowadzonym przez I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku w ramach programu „Szkoła z klasą – Festiwal Nauk” I miejsce i tytuł MISTRZA WIEDZY PRZYRODNICZEJ otrzymał Szymon Szymik, a Dorota Jurczyk i Rafał Stajer zostali finalistami tego turnieju. Cała trójkę - uczniów klasy VI a – przygotowała p. Urszula Warzecha.

·         Julia Konsek z kl. III a, pod kierunkiem p. Marioli Konik przygotowała pracę na konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. W kategorii szkół podstawowych zajęła III miejsce.

·         Na opisywanej wyżej stronie internetowej angielskiej pracowni artystycznej pojawił się ostatnio link do.........naszej szkoły. Stało się tak dzięki korespondencji mailowej prowadzonej przez p. Konik z Johnem Goalenem., któremu bardzo spodobało się, że w dalekiej (dla niego) Polsce ktoś interesuje się umieszczaniem prac uczniów w Internecie. Zresztą, zobaczcie sami, jak nas „widzą” w Anglii>>>>>>> http://www.art-ickles.co.uk/UK/1-GALLERYRPL.asp

·         Po raz kolejny sukces odniosła nasza szkolna gazetka redagowana pod kierunkiem p. Konik. W VI Konkursie Gazetek Szkolnych Okręgu Rybnik-Rydułtowy-Wodzisław Śląski redakcja gazetki Wokół nas młodszych klas zajęła I miejsce (kategoria klasy I-III). Kolejny raz gazetka „Wokół nas” otrzymała nagrodę specjalną za propagowanie tematyki ekologicznej.