Wycieczka klas V do Kopalni Soli w Bochni (28-29. 03. 2011 r.)

Dzień I: wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie ósmej. Pierwszym punktem zwiedzania był najstarszy z istniejących dziś Klasztorów w Polsce – Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy dziedziniec, część klasztoru oraz wnętrze kościoła. Poznaliśmy historię Opactwa oraz styl życia Benedyktynów, mieliśmy również okazję zrobić zakupy w sklepie z ich wyrobami. Następnym punktem naszej wycieczki była Bochnia. Po przyjeździe do miasta udaliśmy się w ramach spaceru na Rynek. Następnie przeszliśmy do kopalni soli „Bochnia”, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „poszukiwanie pierścienia św. Kingi”. Czterem uczestnikom naszej wycieczki udało się ten pierścień odnaleźć. Każdy uczeń otrzymał certyfikat oraz pamiątkowy woreczek soli. Zwiedziliśmy najpiękniejsze i najstarsze wyrobiska, unikalne komory oraz kaplicę. Sporą atrakcją były przejazdy podziemną kolejką oraz zjazd podziemną zjeżdżalnią. Po dosyć intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas zakwaterowania na nocleg i obiadokolację. Po obiadokolacji zostało najlepsze...aktywny wypoczynek w formie gier i zabaw pod ziemią!

Dzień II: rozpoczęliśmy śniadaniem o godzinie ósmej. Po posiłku zbiórka, wyjazd windami z kopalni i do autokaru - kolejny dzień przyjemności przed nami! Następnym przystankiem naszej wycieczki, na który wszyscy czekali z utęsknieniem był Park Wodny w Krakowie. Po przyjeździe na miejsce przeszliśmy instruktarz dotyczący bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się w aqua parku. Potem już tylko trzeba było się przebrać i szaleństwo zaczęło się na dobre! Uczniowie korzystali ze wszystkich wodnych atrakcji przez 130 min. Po upływie tego czasu wszyscy byli zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Gdy wszyscy byli już gotowi do wyjazdu, ruszyliśmy w drogę powrotną do naszej szkoły. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze na posiłek w ulubionej przez naszych uczniów restauracji szybkiej obsługi. Pod szkołę przyjechaliśmy o godz. 18.15 gdzie czekali już z utęsknieniem kochani Rodzice.

Trzeba przyznać, że pogoda naprawdę nam dopisała, wszyscy mamy niezapomniane wspomnienia

...a najbardziej cieszy nas fakt, że Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Elżbieta Ratajczyk

Opiekę nad uczestnikami sprawowały Panie: E. Ratajczyk, A. Golańska oraz K. Bryk.