4 czerwca 2014r.podczas uroczystości otwarcia nowych boisk miały miejsce także inne imprezy, między innymi Festiwal „Szkoły z klasą 2.0”, w której nasz udział zmierza powoli do końca. Podczas Festiwalu wszyscy mogli na własne oczy sprawdzić dokonania grup projektowych i wypróbować stosowane przez uczniów narzędzia. Była więc okazja do pracy za pomocą dokumentów Google, nagrywanie głosu w Vocaroo, obrabianie zdjęć w Pizapie, umieszczanie wpisów na Padlecie. Można też było podjąć próbę składania sześcianu. Największe emocje wzbudził Kahoot, a raczej opracowany w nim quiz dotyczący naszej szkoły. Na przygotowanych na korytarzach tablach można było prześledzić przebieg prac nad projektami, a w oddzielnej sali obejrzeć książki grupy „Pegazik” oraz posłuchać ich audiobooka. Następnego dnia wszyscy uczniowie mogli jeszcze raz przemierzyć „cyfrowy szlak” odwiedzając poszczególne stanowiska projektowe. Dla przypomnienia – takie właśnie projekty realizowaliśmy w szkole.

1. Ach ten sześcian - projekt matematyczny  (opiekun p. Witoszek)
  2. Dawno, dawno temu - projekt z języka polskiego (opiekun p. Świerczewska)
  3. Gazetka szkolna “Wokół nas - projekt kółka dziennikarskiego (opiekun p. Bryk)
  4. Książka ma różne oblicza - projekt biblioteczny (opiekun p. Trzebunia)

Wielkie uznanie dla uczniów, którzy podczas całego roku szkolnego angażowali się w działania z wykorzystaniem TIK, no i dla zespołu nauczycieli. Wykonaliście ogromną pracę! Jeden z projektów – „Książka ma różne oblicza” zakwalifikował się do udziału w ogólnopolskim „Festiwalu Szkoły z klasą 2.0”, który w dniach 17-18 czerwca odbędzie się w Warszawie w Centrum Nauki „Kopernik”. Czekamy na relację.

.