szk5.gif   FESTIWAL NAUKI

Dnia 15.12.2011 r. na terenie Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej odbył się IV Festiwal Nauki w ramach projektu „Szkoła dobrych pomysłów”. Impreza obejmowała przedmioty tj. fizyka, astronomia, chemia oraz biologia i zgromadziła ponad 400 uczniów najmłodszych klas z 26 szkół podstawowych z Rybnika, w tym także z naszej szkoły. Festiwal Nauki to pokaz doświadczeń z dziedzin matematyczno-przyrodnicznych, z którymi dzieci na co dzień nie mają okazji się zetknąć. Impreza miała za zadanie przybliżenie i odczarowanie przedmiotów, które nie są umieszczone w programach nauczania w szkołach podstawowych a często uchodzą za trudne i niezrozumiałe.

Wszystkie pokazy i doświadczenia zaprezentowali nauczyciele z Gimnazjum nr 1 przy aktywnej współpracy gimnazjalistów.

Każda cześć Festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich opiekunów, na co dowodem był czynny udział  dzieci w doświadczeniach, zadawane przez nich pytania i „szeroko otwarte buzie” wyrażające pełną koncentrację i zaciekawienie tematem prezentacji.

<<<zdjęcia>>>                                                 źródło

A tak widziany był Festiwal oczami jego uczestników:

Franek kl IIIc

Sara kl. IIIc